مهمترین سبک های موسیقی در جهان
مهمترین سبک های موسیقی در جهان

سبک های موسیقی در جهان بسیار متعدد و متفاوت است که البته برخی از آن ها شهرت بیشتری نسبت به سایر سبک ها دارد که در این مقاله قصد داریم تا چند مورد از سبک های بسیار معروف و محبوب موسیقی در جهان را به اختصار شرح دهیم.
سبک کلاسیک
شاید نتوان تعریف دقیقی از موسیقی کلاسیک ارائه داد. این سبک موسیقی به صورت عام شامل سبک های مختلفی است ولی در حالت کلی به موسیقی کلاسیک غربی اطلاق می شود. موسیقی کلاسیک توسط موسیقیدانانی آفریده می شود که با علم موسیقی آشنایی زیادی دارند و در حقیقت متخصص موسیقی اند. اثر موسیقی کلاسیک کاملا براساس قاعده و قانون های علم موسیقی ساخته می شود.
سبک پاپ
بهترین نوع تعریف از میان تعریف های متعدد از موسیقی پاپ، موسیقی برگرفته از دل مردم و از بطن جامعه است. موسیقی پاپ باید به گونه ای باشد که چه شاد و چه غمگین احساسات مردم را برانگیزد و از دل مردم جامعه سخن بگوید. این سبک موسیقی بسیار پر طرفدار است.
سبک جز
سبک جز دارای ریشه ای از موسیقی اروپایی و چند موسیقی دیگر است. این سبک موسیقی را می توان به عنوان اولین فرم از موسیقی های خاص هنری در ایالات متحده دانست. ساکسیفون و ترومپت از ساز های مهم و مورد استفاده در این سبک هستند. در ابتدا سبک جز بدون خواننده و به شکل اینسترومنتال بوده است که البته هنوز هم با وجود خوانندگان زیادی که در این سبک فعالیت می کنند، همچنان به نوعی موسیقی اینسترومنتال شناخته می شود. سبک جز بر سبک های راک و هیپ هاپ بسیار تاثیرگذار بوده است.
سبک بلوز
این سبک ریشه در موسیقی آفریقایی و آمریکایی دارد. در واقع سبک بلوز ریشه در موسیقی های مذهبی و ترانه های کارگری در قاره آفریقا دارد. این سبک موسیقی بر روی سبک های دیگر موسیقی مثل راک و جز اثرگذار بوده است.
سبک ریتم و بلوز
این موسیقی به نوعی موسیقی مورد پسند عامه سیاهپوستان بوده است. این موسیقی مابین جز و بلوز بوده است. پس از مدتی این سبک در میان سیاه پوستان و سفید پوستان بسیار محبوب شد. سبک ریتم و بلوز زمینه ساز شروع سبک راک و رول بود.
موسیقی کانتری
موسیقی کانتری به نوعی همان موسیقی محلی است که کار آن بیان سنت ها و عواطف است. این سبک جزء سبک های بسیار ساده قرار دارد. البته می توان گفت سبک کانتری تا حدودی به سبک بلوز شباهت دارد. به مرور این سبک نیز پیچیده تر شد و سبک های جدید از آن متولد شد. 
سبک راک
این سبک در دهه 50 میلادی تبدیل به یکی از پرطرفدارترین سبک ها در بین مردم آمریکا شد. سبک های متنوعی از موسیقی راک خلق شدند و پیچیده تر و گسترده تر شدند. این سبک همچنان جزء سبک های پرطرفدار دنیا است. 
سبک New Age
تاکید این سبک موسیقی بر بیان احساسات و عواطف است. درون مایه سبک New Age آرامش بخشی است. از آثار این سبک برای درمان نیز استفاده می شود چرا که تاکید این سبک موسیقی بر مسائل معنوی است و افرادی که در این زمینه فعالیت دارند توانایی و دانش موسیقایی بالایی دارند.