خواننده های محبوب سبک سنتی در ایران
خواننده های محبوب سبک سنتی در ایران

سبک سنتی به عنوان یکی از محبوب ترین سبک های موسیقی در ایران است که مخاطبان زیادی دارد. خواننده های موسیقی سنتی ایرانی بسیار با استعداد و سخت کوش هستند و اکثر آن ها نام و آوازه جهانی دارند. 
معرفی خواننده های محبوب سبک سنتی
خواننده های محبوب زیادی در این سبک وجود دارد که اغلب ایرانیان با نحوه خواندن آن ها و صدایشان به خوبی آشنایی دارند. آوازه جهانی این خواننده ها سبب شده تا هنر ایرانی محدود به ایران نماند و در دنیا نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.
خانواده شجریان
محمدرضا شجریان و همایون شجریان پدر و پسر های موسیقی سنتی ایرانی هستند که مدت زیاد یاست در این عرصه فعالیت دارند. محمدرضا شجریان از سال 1346 فعالیت خود در دنیای موسیقی را اغاز نمود و پسرش نیز از سال 1360وارد این عرصه شد و خوش درخشید.
علیرضا افتخاری
 یکی دیگر از خواننده های محبوب موسیقی سنتی، علیرضا افتخاری است که از سال 1357 وارد حوزه موسیقی شده است. البته او را با نام مرد هزار چهره موسیقی ایرانی نیز می شناسند ولی عمده شهرتش به خاطر خوانندگی موسیقی سنتی است.
علیرضا قربانی 
یکی از موفق ترین خواننده های حوزه موسیقی سنتی در ایران که فعالیت هنری اش را در دهه 70 آغاز کرده است، علیرضا قربانی است. او توانسته است تاکنون 20 آلبوم موسیقی منتشر کند که در نوع خود مثال زدنی است.
شهرام ناظری
سال های آغاز فعالیت شهرام ناظری به دهه 50 شمسی باز می گردد. این خواننده خوش صدای موسیقی سنتی به شوالیه آواز ایران شهرت دارد. او اولین آلبوم خود را با همکاری محمدرضا شجریان منتشر کرد و  اغلب در ترانه های موسیقی هایش از شعر های مولانا استفاده می کند.
سالار عقیلی 
از دیگر هنرمندان محبوب و سرشناس این سبک، می توان به سالار عقیلی اشاره کرد. سالار عقیلی از سال 1375 وارد این حوزه شد. همسر او حریر شریعت زاده نیز یک بانوی هنرمند است.
محمد معتمدی
محمد معتمدی از خواننده های جوان و خوش آتیه سبک موسیقی سنتی است که این سبک را با سبک پاپ ترکیب کرده است و تلفیق زیبایی را به وجود آورده است. سال شروع فعالیت های حرفه ای موسیقایی اش 1385 بود و آواز را تحت نظر اساتید مکتب اصفهان آموخته است چرا که به این سبک علاقه زیادی داشته است.
علی زند وکیلی
علی زند وکیلی در سه سبک سنتی، پاپ و تلفیقی فعالیت می کند ولی به خاطر جنس صدای خوبی که دارد در زمینه موسیقی سنتی نیز موفق عمل کرده است و طرفداران زیادی دارد. مردم ایران اغلب از آهنگ های او استقبال خوبی می کنند.