کاور کردن موسیقی، خلاقیت یا تقلید
کاور کردن موسیقی، خلاقیت یا تقلید

خروجی یک موسیقی بسته به سلیقه نوازنده و شنونده اثر، متفاوت است. نواختن یک موزیک با نت یکسان اگر توسط چند نفر متفاوت انجام شود، باوجود تمام شباهتی که این خروجی ها با یکدیگر دارند اما هر چند جزئی و کوچک با یکدیگر دارای تفاوت هایی نیز هستند. این تفاوت در خروجی ها ناشی از سلیقه و نحوه نواختن منحصر به فرد هر نوازنده است. 
تفاوت بازخوانی و کاور
اگر یک موسیقی قدیمی را به شیوه و سبک جدید تنظیم کنیم و همان ترانه را بازخوانی کنیم در واقع کار بازخوانی را انجام داده ایم. بازخوانی موسیقی می تواند در هر سبکی مثل پاپ، سنتی و... انجام شود. اما در کاور کردن موسیقی، تنظیم و سبک تغییری نمی کند و تنها صدای خواننده اصلی از روی موسیقی حذف می شود و خواننده جدید شعر و ترانه خود را بر روی همان ملودی می گذارد. در بازخوانی و کاور موسیقی در همه دنیا قواعدی وجود دارد که حق خواننده و آهنگساز اصلی اثر محفوظ بماند و به آن خدشه ای وارد نشود.
آیا کاور کردن تقلید و خالی از خلاقیت است؟
اگر برای کاور کردن یک موسیقی، از موسیقی هایی استفاده شود که در میان مردم ناشناخته تر است و به شیوه درست و با آگاهی اجرا شود، به نشر و اشاعه آن موزیک و محتوای آن کمک زیادی می کند. در حالت دیگر می توان همان آهنگ را با ساز های متفاوت از سازهای استفاده شده در موسیقی اصلی ساخت. یعنی اگر در موزیک از ویولن استفاده شده باشد، می توان آن را با ساز دیگری مثل پیانو تعویض کرد. 
کاور موسیقی پاپ 
موسیقی پاپ در طی سالیان متمادی دستخوش تغییرات بسیاری شده است، کاور کردن موسیقی در میان هنرمندان پاپ رواج بسیاری یافته است. چرا که به شهرت موسیقی های قدیمی کمک شایانی می کند.  البته این واقعیت را نیز نمی توان نادیده گرفت که به خاطر پیشرفت های زیادی که در زمینه ابزارآلات و تکنولوژی های مربوط به آهنگسازی اتفاق افتاده است، تعداد بیشتری از افراد به سمت تولید محتوای موسیقی ولو با کیفیت های کمتر می روند و برای شناخته شدن خود هر تلاشی می کنند. یکی از راه هایی که روند به شهرت رسیدن در زمینه موسیقی را سریع تر می کند، استفاده از کاور است. افراد با کاور موسیقی های محبوب و مشهور قدیمی یا جدید هنر خود را به نمایش می گذارند که البته نمی توان درمورد خلاقیت آن ها زیاد مطمئن بود.